Просмотров: 1405
29 Июнь 2011 года

Заява заступника Голови Вищої ради юстиції Лідії ІЗОВІТОВОЇ у зв’язку з безпідставними та неправдивими заявами посадових осіб та політиків щодо нібито впливу Вищої ради юстиції на перебіг судових процесів в Україні, зокрема на судовий процес по обвинуваченню Тимошенко Юлії Володимирівни:

       «Звертаюся до усіх представників ЗМІ, керівників редакцій не втягувати ім’я Вищої ради юстиції, ім’я керівництва та членів Вищої ради юстиції у сумнівні інформаційні кампанії. Підставою для такої заяви з мого боку є розміщення у соціальній мережі Facebook на сторінці Володимира Ар`єва з подальшим тиражуванням у друкованих та електронних ЗМІ повідомлення наступного змісту: «Людина, що неподалік від судді Кірєєва, бачила як він отримав записки від Богословської та Лідії Ізовітової… » (цитую за повідомленням в Інтернет-виданні «Українська правда» від 24.06.2011 року).

       Я відповідально заявляю, що ця інформація абсолютно не відповідає дійсності.

       Прикро, що так безвідповідально чинить особа, що має великий досвід роботи у ЗМІ і статус народного депутата України.

       Утім дивує, чому для ЗМІ, покликаних захищати права громадян, у тому числі й знати правду, інформація про те, що «невідома особа бачила щось», є приводом для оприлюднення цих безпідставних звинувачень на адресу конкретних осіб, а й складання якихось «чорних списків», на які вказує у своєму повідомленні народний депутат України В. Ар`єв?

       Утім, як це не прикро, інформація тиражується у ЗМІ і набуває статусу офіційного повідомлення!

       Особливо обурює той факт, що ЗМІ, оприлюднюючи такі «новини», навіть не докладають зусиль для перевірки викладеної інформації чи отримання коментарів від осіб, про яких йдеться в повідомленнях.

       Я рішуче вимагаю від ЗМІ ретельно перевіряти інформацію, яку вони подають у своїх коментарях, уникати оприлюднення повідомлень з обвинуваченням посадових осіб чи державних органів, якщо вони подаються з посиланням на анонімне джерело, надавати усім сторонам можливість висловити свою точку зору, а отже дотримуватися вимог законодавства України про інформацію та балансу думок.

       Звертаю увагу ЗМІ та політиків на необхідність з повагою ставитися до судової гілки влади, на яку Конституцією та Законами України покладено обов’язок вирішувати соціальні та правові конфлікти, що виникають у суспільстві.

       Думаю, що коли політики зневажають закони країни, у якій народилися та живуть, це є надзвичайно поганим прикладом для усіх громадян. Це – шлях у безвихідь, шлях до нових суспільних протистоянь.

       Вважаю, що завданням засобів масової інформації має бути безстороннє, повне та оперативне донесення до громадян правдивої інформації про події, що відбуваються в країні.

       Саме від вас, представників ЗМІ, залежить, чи не стане цей судовий процес причиною нових соціальних конфліктів».

 
 
Вища рада юстиції призначила суддів на адміністративні посади
Вища рада юстиції внесе подання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами
Высший совет юстиции назначил судей на административные должности в судах
А. Портнов ищет новую должность?
2/3 ВСЮ будут составлять судьи, избранные Съездом судей Украины, – А.Портнов
Сегодня состоятся "исторические" решения Высшего Совета Юстиции или некоторые вопросы заседания 11 июня 2023 года
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте