Просмотров: 1083
01 Декабрь 2010 года

Недоліки Податкового кодексу мають бути виправлені у найкоротший час. Про це заявив Прем’єр-міністр України Микола Азаров сьогодні, відкриваючи засідання Уряду.

Микола Азаров зазначив, що вчорашнє рішення про ветування Податкового кодексу України є спільною позицією Президента України Віктора Януковича та Уряду: «У понеділок Уряд розглядав питання Податкового кодексу, сформував позицію і я цю позицію довів до відома Президента».

Прем’єр-міністр зазначив, що чинна податкова система України стримує модернізацію та розвиток економіки і водночас створює умови для тіньової діяльності, внаслідок чого державний бюджет і Пенсійний фонд не отримують значні кошти і не в змозі виконувати соціальні зобов’язання. «Таким чином, податкова реформа неминуча. Більше того, вона гальмується вже декілька років», - наголосив Глава Уряду та додав, що «колишня влада, яка зараз критикує дії Уряду, не спромоглася за п’ять років роботи здійснити ні податкову, ні жодну іншу реформу».

Прем’єр-міністр нагадав, що спроби проведення податкової реформи у 2003-2004 роках були зірвані так званою помаранчевою революцією, а підготовлена податкова реформа у 2006 році не була проведена у зв’язку з антиконституційними діями тодішньої влади, які призвели до того, що Верховна Рада України не працювала 9 місяців, після чого була розпущена.

Водночас, за словами Глави Уряду, навіть часткова податкова реформа 2003 року, коли з 36% до 13% було знижено ставку податку на доходи фізичних осіб і на 5% ставку податку на прибуток, дала можливість економіці розкрити потенціал і продемонструвати рекордні темпи розвитку – 12,6% на рік. «У новітній історії України це, на превеликий жаль, єдиний приклад такого успішного розвитку, і він підтверджує правильність обраного напряму реформ», - підкреслив Микола Азаров.

На думку Прем’єр-міністра, необхідно усвідомлювати, що податкове законодавство, як ніяке інше, зачіпає матеріальні інтереси людей, а про масштаб зацікавленості до документа з боку суспільства, бізнесу, парламентарів свідчить те, що у процесі громадського обговорення Податкового кодексу було внесено більше 4,5 тис. поправок, а до другого читання – ще 5 тис. поправок.

«За всю історію роботи Верховної Ради жоден документ не привертав до себе такої уваги, не викликав такої активності», - зауважив Глава Уряду.

Микола Азаров зазначив, що необхідно також зважати на те, що маючи такий величезний обсяг правок, врахувати абсолютно все в обмежений час практично неможливо: «Тому певні недоліки в такому масштабному документі могли бути, і їх потрібно виправити, виявлені недоречності усунути».

«Відтермінування податкової реформи – це відтермінування оновлення і розвитку країни. Ми всі повинні це усвідомити. Тому необхідні зміни до Податкового кодексу треба внести в найкоротший час. В цих змінах ми повинні максимально врахувати зауваження людей, які працюють на спрощеній системі оподаткування», - наголосив Глава Уряду.

 
 

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте