Просмотров: 1019
04 Март 2011 года

Даний проект закону цілком зберігає за ВСУ те місце, яке йому відвела судова реформа.

 Як передала «Юридична практика», 28 лютого пленум Верховного Суду розглянув проект Закону України «Про внесення змін до деяких законодавчих актів України щодо вдосконалення роботи Верховного Суду України» (автор — народний депутат України Д.М. Притика).

 За результатами обговорення вирішено створити редакційну групу, що підготує висновки, які передадуть Комітетові Верховної Ради України з питань правосуддя.

 Як зазначили у своєму коментарі спеціалісти Центру «Правова держава», Закон України «Про судоустрій і статус суддів» від 7 липня 2010 року істотно скоротив повноваження Верховного Суду України по факту поставивши (на думку багатьох і суддів ВСУ в першу чергу) під сумнів його як «найвищий судовий орган у системі судів загальної юрисдикції» й обмеживши його функції чотирма:

 1) переглядати справи за неоднакового застосування норм матеріального права судами касаційної інстанції;

2) переглядати справи у разі встановлення міжнародною судовою установою, юрисдикція якої визнана Україною, порушення Україною міжнародних зобов’язань при вирішенні справи судом;

3) надавати висновок про наявність чи відсутність у діяннях, в яких звинувачується Президент України, ознак державної зради або іншого злочину; вносити за зверненням Верховної Ради України письмове подання про неможливість виконання Президентом України своїх повноважень за станом здоров’я;

4) звертатися до Конституційного Суду України щодо конституційності законів, інших правових актів, а також щодо офіційного тлумачення Конституції та законів України (частина друга статті 38).

 Законопроект загалом пропонує залишатися в межах такої схеми обов’язків ВСУ, тобто повернення йому колишніх повноважень з касаційного та виняткового перегляду не передбачається (пункт 1 частини другий статті 47 нечинного нині Закону України «Про судоустрій України»), але в деяких місцях можливості цього суду таки розширено. Серед іншого Суд пропонується наділити повноваженням переглядати справи через неоднакове застосування не лише матеріальних, але й процесуальних норм.

Крім того, Законопроект детальніше врегульовує долю справ, скарги щодо яких ВСУ не встиг розглянути до судової реформи. Також ВСУ пропонується повернути судові палати (в адміністративних справах; у господарських справах; у кримінальних справах; у цивільних справах).

 Таким чином, законопроект цілком зберігає за ВСУ те місце, яке йому відвела судова реформа, розширюючи його повноваження в окремих аспектах, тож не дивно, що проект одержав неоднозначну оцінку з боку Верховного Суду.

 
 
Практика ВССУ: обжалование определения о выдаче исполнительного документа на основании решения третейского суда
Торжество украинского «правосудия». Или как судья киевского окружного суда своего начальника выгораживал.
Печерский суд запретил критически оценивать деятельность «лидеров адвокатского самоуправления»
«Судебный прецедент» в действии. Апелляционный суд отменил решение суда первой инстанции о привлечении к дисциплинарной ответственности Владимира Высоцкого
Судью, который помог расправиться с В.Высоцким, отправили на повышение
Сегодня состоятся "исторические" решения Высшего Совета Юстиции или некоторые вопросы заседания 11 июня 2023 года
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте