Просмотров: 1031
01 Март 2011 года
За словами Міністра юстиції Олександра Лавриновича, проект розроблено Міністерством юстиції за власною ініціативою з метою вдосконалення процедури державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень.
Так, розробка проекту була обумовлена наявністю певних недоліків, які були виявлені Міністерством юстиції в процесі реалізації Закону від 11 лютого 2010 року "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень". У подальшому, в процесі застосування, такі норми могли б призвести до незручностей як фізичним та юридичним особам, так і органам державної реєстрації прав.
Крім того, з часу набрання чинності зазначеним Законом відбулися зміни у законодавстві, які пов’язані з речовими правами на нерухоме майно, обтяженнями таких прав, їх державною реєстрацією. Зокрема, набрав чинності Податковий Кодекс України, Указ Президента України "Про оптимізацію системи центральних органів виконавчої влади", було внесено зміни до Закону "Про виконавче провадження" та деяких інших законодавчих актів України щодо вдосконалення процедури примусового виконання рішень судів.
Проект закону, розроблений Мін’юстом, передбачає необхідність подання документів на державну реєстрацію прав як у паперовій, так і в електронній формі. Пропонується запровадити надання витягів з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно як органами державної реєстрації прав, так і нотаріусами. Передбачається можливість отримання витягу з Державного реєстру речових прав на нерухоме майно особам, які мають речові права на чуже нерухоме майно. Крім того, пропонується визначити порядок взаємодії органів державної реєстрації прав з державною виконавчою службою, органами державної податкової служби, нотаріусами, а також органом, що здійснює ведення державного земельного кадастру.
Проект закону також спрямований на врахування тих змін, що відбулися у законодавчому регулюванні речових прав на нерухоме майно, обтяжень таких прав, їх державної реєстрації.
Зауваження та пропозиції до законопроекту прийматимуться від фізичних та юридичних осіб протягом місяця з дня повідомлення про громадське обговорення проекту на адресу: м. Київ, пров. Рильський, 10, Міністерство юстиції, Департамент цивільного законодавства та підприємництва. Адреса електронної пошти: registlaw@minjust.gov.ua.
*** Як повідомлялося, з набранням чинності Законом України від 11 лютого 2010 року № 1878-VI "Про внесення змін до Закону України "Про державну реєстрацію речових прав на нерухоме майно та їх обмежень" та інших законодавчих актів України", який спрямований на створення в Україні єдиної системи державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень, Міністерство юстиції як спеціально уповноважений центральний орган виконавчої влади у сфері державної реєстрації речових прав на нерухоме майно та їх обтяжень розпочало здійснювати заходи, направлені на реалізацію положень цього Закону, зокрема заходи нормативно-правового характеру.
 
 
Минюст уточнил порядок оповещения будущих нотариусов о результатах экзамена
Разработан новый порядок выдачи свидетельства нотариуса
Нотариусам разрешили заниматься госрегистрацией прав на недвижимость
Принят Закон, устанавливающий новые требования к нотариусу и его помощнику
Правительство упростило порядок регистрации недвижимого имущества
Опубликовано заключение ВСУ об определении срока для принятия наследства
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте