Просмотров: 861
24 Февраль 2012 года

Про це Голова Вищої ради юстиції Володимир Колесниченко заявив в інтерв`ю тижневику «2000», відповідаючи на запитання про шляхи виконання рекомендацій Європейської Комісії «За демократію через право», у тому числі й Резолюції Парламентської Асамблеї Ради Європи від 26 січня цього року, щодо принципу формування Вищої ради юстиції.

 

Нагадаємо, що відповідно до Конституції України Вища рада юстиції складається з двадцяти членів. Верховна Рада України, Президент України, з'їзд суддів України, з'їзд адвокатів України, з'їзд представників юридичних вищих навчальних закладів та наукових установ призначають до Вищої ради юстиції по три члени, а всеукраїнська конференція працівників прокуратури - двох членів Вищої ради юстиції. До складу Вищої ради юстиції входять за посадою Голова Верховного Суду України, Міністр юстиції України, Генеральний прокурор України.

У своїх Рекомендаціях Європейська Комісія «За демократію через право» неодноразово наголошувала на необхідності змінити принцип формування Вищої ради юстиції, відповідно до якого більшість у ВРЮ мають становити судді, обрані самими суддями. Крім того, у останній Резолюції ПАРЄ йшлося про необхідність якнайшвидшого ухвалення відповідних змін до законодавства.

«Принцип формування Вищої ради юстиції закріплений в Конституції, а внесення змін до неї – це тривалий і складний процес, – відзначив в інтерв’ю газеті «2000» Володимир Колесниченко. – Через це вимогу Ради Європи не так-то просто виконати. Але не чекаючи конституційної реформи, законодавець в законі про ВРЮ передбачив, що всі суб'єкти формування Ради повинні делегувати суддів в якості своїх представників. Таким чином, до кінця ротації нинішнього складу ВРЮ судді становитимуть більшість. Сьогодні їх уже 9».

Утім, ці зміни також критикуються Венеціанською комісією, відзначив Голова Вищої ради юстиції. До внесення змін до Основного Закону він пропонує дещо змінити механізм формування Вищої ради юстиції. «Аби більше не говорили про те, що суддя, який потрапив до Вищої ради юстиції залежить від суб'єкта його призначення. Я запропонував внести зміни до Закону «Про Вищу раду юстиції»,... Суть їх полягає в тому, щоб конференції спеціалізованих судів (адміністративних,господарських, загальних) обирали по 5 кандидатів у члени ВРЮ, а вже суб'єкти, які мають право на формування Ради, з цих 15 осіб призначали, на їхню думку, найбільш гідних кандидатів», – відзначив Голова ВРЮ.

 
 
Вища рада юстиції призначила суддів на адміністративні посади
Вища рада юстиції внесе подання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами
Высший совет юстиции назначил судей на административные должности в судах
А. Портнов ищет новую должность?
2/3 ВСЮ будут составлять судьи, избранные Съездом судей Украины, – А.Портнов
Сегодня состоятся "исторические" решения Высшего Совета Юстиции или некоторые вопросы заседания 11 июня 2023 года
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте