Просмотров: 1412
27 Декабрь 2011 года

Членам робочої групи з питань реформування

прокуратури та адвокатури

 

 

Шановні колеги !

Щиро засвідчую Вам свою повагу і маю честь звернутися до Вас як Голова Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури при Кабінеті Міністрів України.

Як Вам відомо, на сьогодні в Україні йде непростий процес реформування адвокатури та на «фінішну пряму» виходить прийняття Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Подальша доля адвокатів та умови здійснення ними адвокатської діяльності залежить від Вас, як члена робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури, відповідно до Розпорядження Президента України № 362/2011-рп від 22 листопада 2011 року.

На жаль, вимушений констатувати, що і на сьогодні в адвокатурі України не існує єдиної позиції з питань прийняття нового Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність».

Як визначено Президентом України В.Ф.Януковичем, за основу при написанні проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» має бути проект № 1430, який раніше вносився до Верховної Ради України народним депутатом України Ю. Мірошниченком.

Робоча група, створена раніше за участю членів Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, голів регіональних кваліфікаційних комісій адвокатури, представників громадських адвокатських  організацій, саме, на основі проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність № 1430 Ю.Мірошниченка напрацювала відповідний проект, який в повній мірі відобразив ініціативи адвокатури, що напрацьовані на протязі 19 років її існування в незалежній Україні, пройшов обговорення в адвокатських колективах, є суто адвокатським, оскільки містить відповіді на питання реформ законодавства про адвокатуру, як такого.

Законопроект № 1430 народного депутата України Ю.Мірошниченка, ще у 2010 році пройшов експертизу Ради Європи, та був доопрацьований з урахуванням висновків експертів в 2011 році і переданий суб’єктам законодавчої ініціативи: Президенту України, Кабінету Міністрів України, Верховній Раді України, народним депутатам України, і відображав певний компроміс в адвокатурі з більшості питань реформування законодавства про адвокатуру.

Разом з тим, в березні – квітні 2011 року Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права (С.Головатий), не приймаючи до уваги напрацювання адвокатів, підготувала відповідний проект Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» та направила експертам Венеціанської комісії та Ради Європи, і на який сьогодні є спільний висновок цих експертів.

Пізніше Національна комісія зі зміцнення демократії та утвердження верховенства права доопрацювала законопроект та направила Президенту України В. Януковичу. Згодом, керівником робочої групи А. Портновим проект разом з висновками експертів Ради Європи та Венеціанської комісії (спільні висновки Європейської комісії «за демократію через право» та Управлінням з питань правосуддя та дотримання гідності людини при Генеральної дирекції прав людини та верховенства права Ради Європи), направлений Вам,  як члену робочої групи.

Ознайомлення з проектом Національної комісії, що направлений Президенту України та членам робочої групи, який експерти Ради Європи визначили, як «владний», дає можливість зробити висновок, що він тільки частково відображає ініціативи адвокатури, у тому числі, «Спілки адвокатів України», «Асоціації адвокатів України» та інших з питань реформування законодавства про адвокатуру, не несе певної послідовності та структури, порушує прийняті правила законотворчої техніки, і в певній мірі є невдалою переписаною редакцією проекту № 1430 народного депутата України Ю. Мірошниченка та проекту, який підготувала робоча група.

Запропонований проект не дає відповіді на питання, з яких на жаль, адвокатурою не досягнуто компромісу.

Як було заявлено на засіданні Національної комісії, Керівником Головного управління конституційно-правової модернізації при Адміністрації Президента України М.І.Ставнійчук не існує консолідації в законотворчої роботі, оскільки проекти, в тому числі, і про адвокатуру готуються і робочою групою при Президентові України.

При таких обставинах, звертаю Вашу увагу на те, що на сьогодні у випадку недосягнення нами компромісу і непогодження компромісного проекту Вами адвокатами, членами робочої групи при Президентові України, та подальшого намагання провести «свій законопроект» існує небезпека, що буде підготовлений та прийнятий інший – не адвокатський (робочої групи Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури, представників громадських адвокатських організацій), не Національної комісії (Головатого, Коннова, Козакова), а підготовлений фактично без участі адвокатів.

Маємо надію, що так не станеться, оскільки і в робочій групі з питань реформування прокуратури та адвокатури, працюють юристи, які розуміють, що Закон України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність» приймається для громадян та на їх захист.

Крім того, звертаючись до Вас, як члена робочої групи, адвоката, наголошую на величезній відповідальності, яка покладена на Вас, оскільки доля адвокатури України, буде також залежати від Вашої принципової позиції з питань реформування законодавства про адвокатуру, які раніше були визначені адвокатським співтовариством.

На виконання рішення Вищої кваліфікаційної комісії адвокатури № VІ/10-455 від 18 листопада 2011 року, виходячи із викладених вище обставин, які в певній мірі є викликами для адвокатури та необхідності погодження компромісного проекту Закону України «Про адвокатуру та адвокатську діяльність», пропоную 27  та 28 грудня 2011 року провести робочі зустрічі адвокатів, членів робочої групи з питань реформування прокуратури та адвокатури та членів робочої групи ВККА.

За Вашою згодою, зустріч пропонується провести  27 грудня 2011 року, о 14.00 годині за адресою: м. Київ, вул. Велика Васильківська, 23-Б, другий поверх, конференц-зал; 28 грудня 2011 року, о 14.00 годині за тією ж адресою.

 

 

З повагою,

Голова Вищої кваліфікаційної

комісії адвокатури                                                                            В.І. Висоцький

 

 


 
Появятся ли новые лица в ВКДКА или кто предает адвокатуру Севастополя?
Министерство адвокатуры расширяется. Украинскими адвокатами будет руководит еще один госслужащий
664 адвоката Хмельницької області позбавили права обирати та бути обраними до органів адвокатського самоврядування
«Этот год будет для адвокатов революционным». Слова и дела «революционеров»
Инициативная группа адвокатов призвала коллег Хмельницкой области высказать свое мнение по поводу искусственного разделения адвокатов на угодных и неугодных
Представители Европейского союза адвокатов призвали руководство НААУ провести новый Учредительный съезд украинских адвокатов
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте