Просмотров: 1008
07 Ноябрь 2011 года

Міністерство юстиції розробило законопроект, яким пропонуються заходи з подальшого реформування системи нотаріату в Україні. Про це повідомив Міністр юстиції Олександр Лавринович у ході українсько-російсько-німецької конференції «Стан та реформи нотаріального права», яка триває у Києві до 5 листопада 2011 року.

    Міністр юстиції наголосив на важливості удосконалення функціонування інституту нотаріату в Україні як інструменту позасудового захисту цивільних прав фізичних та юридичних осіб.
    Так, за словами Міністра юстиції, проектом закону пропонується встановити новий порядок допуску до професії нотаріуса, підвищення кваліфікації кадрів, які працюють у сфері нотаріату. У перспективі передбачається створення в Україні Академії нотаріату як навчального закладу для підготовки фахівців у сфері нотаріату.
   З цією ж метою, проектом закону створюється підґрунтя для прийняття Кодексу професійної етики нотаріусів. На сьогодні, за словам Міністра юстиції, в Україні відсутні законодавчо закріплені морально-етичні та професійні правила поведінки у нотаріальній діяльності, системи цінностей.
    Законопроект також передбачає створення самоврядної професійної організації нотаріусів з чітким визначенням її статусу. У результаті створення такої організації має відбутися становлення професійного самоврядування.
      Прийняття законопроекту, за словами Міністра юстиції, покликаний забезпечити належне функціонування реформованого нотаріату в Україні.
     Міністр нагадав, що попередній крок у реформуванні нотаріату відбувся з прийняттям 1 жовтня 2008 року Верховною Радою України Закону України „Про внесення змін до Закону України „Про нотаріат”. Найважливішим здобутком першого етапу реформування стало зрівняння в повноваженнях щодо вчинення нотаріальних дій державних та приватних нотаріусів, а також надання однакової доказової сили нотаріальним документам.
     Наступний етап реформування, який триватиме до 2015 року, зумовлений необхідністю оптимального забезпечення населення нотаріальними послугами. На сьогодні, за словами Міністра юстиції, критерії оптимального забезпечення нотаріальними послугами в Україні відсутні.
Прес-служба Міністерства юстиції України
 
 
Минюст уточнил порядок оповещения будущих нотариусов о результатах экзамена
Разработан новый порядок выдачи свидетельства нотариуса
Нотариусам разрешили заниматься госрегистрацией прав на недвижимость
Принят Закон, устанавливающий новые требования к нотариусу и его помощнику
Правительство упростило порядок регистрации недвижимого имущества
Опубликовано заключение ВСУ об определении срока для принятия наследства
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте