Просмотров: 1110
03 Ноябрь 2011 года

Про це заявив Голова Вищої ради юстиції 1 листопада 2011 року, коментуючи рішення Ради після закінчення її чергового засідання.

 

«У судовому процесі є завжди дві сторони: одна задоволена рішенням суду, інша – навпаки. Тому подеколи громадяни чи посадові особи, які програли спір, звертаються до Вищої ради юстиції зі скаргами на суддів, вбачаючи в їх рішеннях та діях порушення законодавства. Деякі особи безпідставно намагаються таким чином впливати та тиснути на суддів. Проте усі заяви, в яких містяться відомості з ознаками порушення суддями присяги, за дорученням Голови Ради обов’язково перевіряються членами ВРЮ. За результатами перевірки Вища рада юстиції приймає рішення. Цього разу Рада затвердила матеріали 16 перевірок, проведених членами ВРЮ стосовно 65 суддів, з висновком про відсутність підстав для внесення подань про звільнення 56 суддів з посад за порушення присяги. Також Рада за результатами вищезазначених перевірок не знайшла підстав для відкриття дисциплінарного провадження стосовно одного судді Вищого спеціалізованого суду та восьми суддів Верховного Суду України», – повідомив Володимир Колесниченко.

На засіданні Вища рада юстиції відхилила три пропозицій членів ВРЮ та дві пропозиції Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про внесення подань про звільнення п’ятьох суддів з посад за порушення присяги. Розгляд решти пропозицій членів ВРЮ щодо звільнення суддів з посад за порушення присяги було відкладено.

Рада відхилила клопотання кандидата на посаду судді про поновлення строку для подачі скарги на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про затвердження результатів кваліфікаційного іспиту цього кандидата. Його скарга залишена без задоволення.

Також Рада не прийняла до розгляду заяву судді Київського районного суду міста Одеси про поновлення строку на оскарження рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про відкриття дисциплінарної справи стосовно нього та скарги на зазначене рішення. Разом з цим задоволено його скаргу на рішення Вищої кваліфікаційної комісії суддів України про притягнення до дисциплінарної відповідальності

Під час засідання членами ВРЮ внесено зміни до регламенту Вищої ради юстиції та затверджено лист-звернення до Верховної Ради України щодо законопроекту про внесення змін до Закону України «Про Вищу раду юстиції».

 
 
Вища рада юстиції призначила суддів на адміністративні посади
Вища рада юстиції внесе подання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами
Высший совет юстиции назначил судей на административные должности в судах
А. Портнов ищет новую должность?
2/3 ВСЮ будут составлять судьи, избранные Съездом судей Украины, – А.Портнов
Сегодня состоятся "исторические" решения Высшего Совета Юстиции или некоторые вопросы заседания 11 июня 2023 года
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте