Просмотров: 925
22 Декабрь 2010 года

На засіданні 20 грудня 2010 року Вища рада юстиції прийняла рішення про внесення до Верховної Ради України подання про звільнення ЗАЇКИ Миколи Івановича з посади судді Устинівського районного суду Кіровоградської області та РОМАНОВОЇ Марини Юріївни з посади судді Дніпровського районного суду міста Херсона у зв’язку з набранням щодо них законної сили обвинувальним вироком.
       Повідомлення про набрання законної сили обвинувальним вироком щодо суддів Романової М.Ю. та Заїки М.І. надійшло до Вищої ради юстиції з Вищої кваліфікаційної комісії суддів України 3 грудня 2010 року.
       Відповідно до обвинувального вироку апеляційного суду Миколаївської області від 31 березня 2010 року та ухвали Верховного Суду України від 5 жовтня 2010 року Романову М.Ю. визнано винною у вчиненні злочину, передбаченого частиною другою статті 368 Кримінального кодексу України (одержання хабара) та призначено їй покарання у виді п’яти років позбавлення волі з позбавленням права обіймати посаду в органах судової влади строком на три роки. На підставі статті 75 КК України Романову М.Ю. звільнено від відбування основного покарання з випробуванням з іспитовим строком три роки.
       Вироком апеляційного суду Миколаївської області від 9 квітня 2010 року та відповідно до ухвали Верховного Суду України від 19 серпня 2010 року Заїку М.І. було визнано винним у вчиненні злочинів, передбачених частиною першою статті 375 (постановлення суддею завідомо неправосудного вироку, рішення, ухвали або постанови), частиною першою статті 366 КК України (службове підроблення), частиною другою статті 364 КК України (зловживання владою або службовим становищем) та призначено покарання: п’ять років позбавлення волі з позбавленням права займатися діяльністю, пов’язаною з відправленням правосуддя, строком на три роки.
       Довідка ВРЮ: За 12 років діяльності Вища рада юстиції внесла подання про звільнення 20 суддів з посад у зв’язку з набуттям законної сили обвинувального вироку щодо них. Так, лише у 2010 році з урахуванням сьогоднішнього рішення ВРЮ, було внесено вісім таких подань. У шести випадках судді були засуджені за хабарництво (ст. 368 ККУ), щодо трьох із восьми засуджених судом було доведено факт постановлення завідомо неправосудного рішення чи вироку (ст. 375 ККУ).

 
 
Вища рада юстиції призначила суддів на адміністративні посади
Вища рада юстиції внесе подання про звільнення суддів з посад за загальними обставинами
Высший совет юстиции назначил судей на административные должности в судах
А. Портнов ищет новую должность?
Практика ВССУ: обжалование определения о выдаче исполнительного документа на основании решения третейского суда
2/3 ВСЮ будут составлять судьи, избранные Съездом судей Украины, – А.Портнов
Торжество украинского «правосудия». Или как судья киевского окружного суда своего начальника выгораживал.
Печерский суд запретил критически оценивать деятельность «лидеров адвокатского самоуправления»
«Судебный прецедент» в действии. Апелляционный суд отменил решение суда первой инстанции о привлечении к дисциплинарной ответственности Владимира Высоцкого
Судью, который помог расправиться с В.Высоцким, отправили на повышение
Сегодня состоятся "исторические" решения Высшего Совета Юстиции или некоторые вопросы заседания 11 июня 2023 года
Все новости

Вход

 
 
  Забыли пароль?
Регистрация на сайте